יום ש', ט’ באב תשע”ח
    דף ראשי  |  סיעת הליכוד  |  יומן פוליטי  |  הקואליציה  |  בחירות לכנסת - 21  |  הממשלה  |  הכנסת  |  מפלגות  |  מתמודדים לכנסת  |  אירועים  |  סקרים  |  מגזין וכתבות  |  מרכז הליכוד  |  כנסים וסיורים  |  הצעות חוק  |  פוליטי מדיני  |  יועמ"ש. מ.המדינה.משפט  |  ליכודיאדה 3 תוצאות  |  בחירות מוניציפלי 2018  
תגובות: 0   צפיות: 44
השר אלקין יתמווד עצמית לעיריית ירושלים
בעקבות ההתפתחות האחרונה הודיע אלקין כי החליט סופית להתמודד לראשות עיריית ירושלים ברשימה עצמאית וללא תמיכה כספית של הליכוד.אלקין מצפה עדיין לתמיכה פומבית של נתניהו במרוץ שלו.
קרא עוד...
09:39 (19/07/18) רובי מוסט
תגובות: 0   צפיות: 280
 
 
אדלשטיין: אם נתניהו יואשם בשוחד - הציבור יבקש שיסיק מסקנות
יו"ר הכנסת התייחס לחקירות נתניהו, שעמו ערך "סולחה" בשבוע שעבר. "אם יסתיימו בעסקת טיעון, לא מבין למה הוא צריך להתפטר", אמר בשיחה עם עיתונאים. על יחסיו עם רגב: "מי שרוצה ליישר את ההדורים - דלתי פתוחה"
קרא עוד...
22:10 (09/07/18) רובי מוסט
תגובות: 0   צפיות: 290
 
 
 
 
הכנסת אישרה: זו הוועדה שתטפל בחוק הגיוס
מליאת הכנסת אישרה ברוב גדול את הקמת הוועדה המיוחדת שתתכנס בשבוע הבא ותדון בחוק הגיוס החדש. בראש הוועדה: דוד אמסלם. החברים החרדים: בן צור ומקלב (פוליטי)
קרא עוד...
09:31 (26/06/18) רובי מוסט
תגובות: 0   צפיות: 301
 
 
נתניהו לראשי הקואליציה כי אסור להגיע לבחירות כשהנושא של פטור החרדים מגיוס לצה"ל אינו פתיר.
הרב חיים קנייבסקי, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, וזה הורה לו "לא לשבור את הכלים" אלא להגיע להסכמות על החוק.
קרא עוד...
09:26 (18/06/18) רובי מוסט
תגובות: 0   צפיות: 307
 
 
 
 
השר כ"ץ: "מעריך שארה"ב תכיר בקרוב בריבונותה של ישראל בגולן"
שר התחבורה והמודיעין אמר בראיון בלעדי ברויטרס כי "התגובה הכי מכאיבה לאיראנים היא הכרה בשליטתנו ברמה", והוסיף: "זה הזמן המושלם לבצע את המהלך הזה, הנושא כבר נמצא בדיונים"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 171
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה נתניהו עבר סדרת בדיקות ושוחרר לביתו
רופאו האישי של נתניהו, ד"ר צבי ברקוביץ', העריך כי ראש הממשלה לא השלים את תקופת המנוחה הדרושה להחלמה, עוד ממחלתו לפני כשבועיים, ועל כן הסימפטומים החמירו.
קרא עוד...
09:51 (28/03/18) רובי מוסט
תגובות: 0   צפיות: 168
 
 
 
 
 
 
 
אדלשטיין: "היכן שמתגלה שחיתות - צריך למגר אותה בלי פשרות"
יו"ר הכנסת נאם במסגרת אירוע הענקת 'אות אבירי איכות השלטון': "אם נאמץ משוואה לפיה פוליטיקה שווה שחיתות זו תהיה בכייה לדורות, אסור שנאבד את האמון בדמוקרטיה"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארדן על דברי נתניהו: "מסכים עם חלק מהם, לא עם הסגנון"
השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב לנאומו התקיף של ראש הממשלה נגד המלצות המשטרה והבהיר כי הוא מגבה את לובשי המדים. "אני לא מטיל דופי בתפקידה", אמר ארדן. "יש צדק בחלק מדברי נתניהו, לא שלם עם כל האמירות"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 217
 
 
 
 
 
ח"כ בגין ביטן מילא את תפקידו
ח"כ בגין בתגובה ראשונה להדחתו: "ביטן מילא תפקידו, זו הפוליטיקה"בשיחה עם וואלה! NEWS התייחס הח"כ להדחתו מוועדת הפנים, בעקבות התנגדותו לחוק ההמלצות: "לא אמרתי מה אעשה בהצבעה, אבל דוד הוא המצליף שצריך לדאוג שיהיה רוב". גורמים בסביבת נתניהו: "נתניהו לא ידע על המהלך. ביטן ואמסלם לא פועלים בשמו בכל דבר ועניין"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 141
 
 
 
 
 
 
כחלון וביטן התעמתו על חוק חקירות רה"מ: "אתם מחפשים הסלמה מכוונת"
שר האוצר ויו"ר הקואליציה התעמתו בישיבת ראשי הקואליציה על רקע התנגדות כולנו לחוק שיאסור לחקור ראש ממשלה מכהן. ביטן: נותנים לכם את כל מה שאתם רוצים, זה לא יכול להימשך כך", כחלון: "הכל לפי ההסכמים". הדיון בהצעה נדחה בשבוע
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 224
 
 
בליכוד משיבים אש: "המתקפה של סיעת כולנו חצופה ושקרית"
אקוניס הביע תמיהה ואמר כי הח"כים מכולנו רצו להגן על היועץ לשעבר של המפלגה. "האם ישנו קשר בין העובדה שחורב משמש יועץ של המפכ'ל אלשיך וייעץ עד לאחרונה גם למפלגת כולנו?", טען.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 186
 
 
 
 
נתניהו היובל להתיישבות: "לא תהיה יותר עקירה של יישובים"
ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס בכפר עציון, מיד לאחר ששופטי בג"ץ, שלא הגיעו לטקס, הודיעו כי "העליון נקלע לסיטואציה לא אפשרית" בתגובה לעתירה בנושא. "לא קיבלנו שלום כשעקרנו יישובים, אלא טרור, ועל כך לא נחזור יותר"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 636
 
 
 
ח"כ דיכטר אנחנו מפלגה של כולם
"כולנו רואים את הסקרים", אמר דיכטר, ''הליכוד לוקח תמיד 26-32 מנדטים. העבודה ויש עתיד יחדיו לא עוברות 35-36 מנדטים. אז מה הפלא שלאף אחד אין עניין לרוץ לבחירות? מה הפלא שמנסים בכל דרך לגרום לכך שיהיה דימוי שלילי לממשלה ובעיקר לראש הממשלה?
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 179
 
 
 
 
 
 
בעקבות התעקשותו של יו"ר ועדת הפנים ויו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ קיש, תיקון חקיקה הנוגע לבחירות המקומיות יחול סימולטנית גם ביו"ש
11:55 (14/05/18) רובי מוסט

הצעת חוק הבחירות לרשויות המקומיות שמקדם ח"כ יואב קיש תאושר במקביל בכנסת בקריאה שניה ושלישית ובאותו זמן תוחל גם ביו"ש. הצעת החוק כוללת כמה שינויים, חלקם טכניים. בין השאר הוצע שברשות מקומית בה היה מועמד יחיד, והוא התפטר במועד שאינו מאפשר למועמדים אחרים לרוץ, אזי מועצת הרשות תבחר מתוכה את ראש הרשות. יו"ר הוועדה ח"כ קיש לא קיבל את הנוסח הממשלתי, וביקש לשנות את הצעת החוק. לפי הצעתו, במקרה כזה, הבחירות למועצת העיר יחולו במועדם, וייקבע מועד חדש לבחירת ראש הרשות, שלושה חודשים לאחר הבחירות למועצה. בדיון הקודם הבהיר קיש כי לא יקדם את החקיקה בלי פתרון ליו"ש. הבוקר, לאחר בחינה מעמיקה והקצאת משאבים נדרשת, התחייב משרד המשפטים בפני יו"ר הועדה כי החוק שאושר היום בועדה לקריאה שנייה ושלישית יחוקק ביו"ש עד סוף חודש מאי. המשנה ליועמ"ש רז נזרי אמר בדיון "הכוונה שלא יהיה פער. הצורך ברור. יש מועצות ביו"ש. היינו ערים לכך. חקיקה ישירה של חוק הכנסת שיחול ביו"ש זה עניין פוליטי, ולכן הוא אמור להיות מוכרע במשכן הכנסת, לא בסאלח א דין. יש להכרעה כזו עלות במישור הפנימי ובמישור הבינלאומי. הכנסת סוברנית להגיד שהיא מוכנה לספוג עלות זו, אבל אין צורך, מאחר שמשיגים אותה תוצאה של התאמה בין החוק לחקיקה ביו"ש באמצעות צו אלוף". "מדובר על הישג משמעותי שהביא את המערכת המשפטית להבנה כי כללי המשחק השתנו. לא עוד איפה ואיפה בחקיקה בין הכנסת ליהודה ושומרון. למחוקק כוונה ברורה שחוקים שעוברים בכנסת יחולו סימולטנית או לאחר תקופה קצרה מאוד ביו"ש ולא אחרי תקופת זמן ארוכה המלווה בסחבת בלתי נתפסת", אמר ח"כ קיש. ח"כ קיש הוסיף, "הבהרתי לכל הגורמים כי כל הצעת חוק שתעבור דרך ועדת הפנים בראשותי תוחל גם ביהודה ושומרון. המטרה שזה ההליך הראוי שיקרה בכל אחת מועדות הכנסת, בכל הצעת חוק. זה המהלך הנדרש מכל מי שמאמין בשוויון זכויות ושל כל מי שתומך בהתיישבות ביהודה ושומרון והסדרתה". הדיון הוא המשך לדיונים קודמים שכינס יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ קיש בתפקידו כיו"ר וועדת הכנסת בנושא השוואת החקיקה הסימולטנית, שבעקבותיהם ניתנה הנחיה כתובה של יועמ"ש הכנסת אייל ינון לבחון את הנושא בשלב הדיונים שבין הקריאה השניה והשלישית.