יום ד', א’ בשבט תשע”ח
    דף ראשי  |  סיעת הליכוד  |  יומן פוליטי  |  הקואליציה  |  יצירת קשר  |  הממשלה  |  הכנסת  |  מפלגות  |  מתמודדים לכנסת  |  אירועים  |  סקרים  |  מגזין וכתבות  |  מרכז הליכוד  |  כנסים וסיורים  |  הצעות חוק  |  פוליטי מדיני  |  מבקר המדינה - ומשפט  |  ליכודיאדה 3 תוצאות  
השרה שניצחה את מירי רגב בליכודיאדה: "רוצים יותר ממלכתיות"
חברי ליכוד השתתפו באירוע של המפלגה בסוף השבוע באילת. מי שבלט בהיעדרותו הוא שר התחבורה ישראל כץ, שדורג במשאל הדמה במקום ה-13. כץ, שהחליט להיעדר מהאירוע, אמר בריאיון לאולפן ynet כי "היה כאן מצב מיוחד שמבקר המדינה הודיע באופן רשמי שהאירוע לא חוקי. כיו"ר מזכירות הליכוד, שחותם על הדו"חות פעם בשנה למבקר המדינה, אני ודאי לא יכול ליטול בזה חלק".
תגובות: -1   צפיות: -1
סקר: קרב צמוד בין הליכוד ויש עתיד
סקר של מכון 'מדגם' שפורסם בחדשות 2 מעלה כי לו היו הבחירות נערכות היום, הליכוד היתה המפלגה הגדולה בכנסת עם 25 מנדטים ויש עתיד היתה השנייה בגודלה עם 24 מנדטים.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
מרכז הליכוד צפוי לאשר את סיפוח שטחי יו"ש
ההחלטה אמנם לא מחייבת את הממשלה, אולם ההערכה בתנועה היא כי המהלך לא היה מתאפשר לו נתקל בהתנגדות מצד רה"מ נתניהו במידה שהמצב המדיני לא היה מאפשר זאת ואלמלא בבית הלבן היה נשיא אחר שאינו דונלד טראמפ, התומך באופן גלוי בישראל.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
ארדן על דברי נתניהו: "מסכים עם חלק מהם, לא עם הסגנון"
השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב לנאומו התקיף של ראש הממשלה נגד המלצות המשטרה והבהיר כי הוא מגבה את לובשי המדים. "אני לא מטיל דופי בתפקידה", אמר ארדן. "יש צדק בחלק מדברי נתניהו, לא שלם עם כל האמירות"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
אדלשטיין למארגני הליכודיאדה: הסירו את שמי מרשימת המועמדים להחלפת נתניהו
בעקבות הפרסום הבלעדי במעריב על כך שיציבו לראשונה קלפי שתבדוק מי המועמד המועדף לרשת את רה"מ, פנה יו"ר הכנסת למארגנים ודרש שלא ייכלל ברשימה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
ח"כ בגין ביטן מילא את תפקידו
ח"כ בגין בתגובה ראשונה להדחתו: "ביטן מילא תפקידו, זו הפוליטיקה"בשיחה עם וואלה! NEWS התייחס הח"כ להדחתו מוועדת הפנים, בעקבות התנגדותו לחוק ההמלצות: "לא אמרתי מה אעשה בהצבעה, אבל דוד הוא המצליף שצריך לדאוג שיהיה רוב". גורמים בסביבת נתניהו: "נתניהו לא ידע על המהלך. ביטן ואמסלם לא פועלים בשמו בכל דבר ועניין"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
כחלון וביטן התעמתו על חוק חקירות רה"מ: "אתם מחפשים הסלמה מכוונת"
שר האוצר ויו"ר הקואליציה התעמתו בישיבת ראשי הקואליציה על רקע התנגדות כולנו לחוק שיאסור לחקור ראש ממשלה מכהן. ביטן: נותנים לכם את כל מה שאתם רוצים, זה לא יכול להימשך כך", כחלון: "הכל לפי ההסכמים". הדיון בהצעה נדחה בשבוע
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
בליכוד משיבים אש: "המתקפה של סיעת כולנו חצופה ושקרית"
אקוניס הביע תמיהה ואמר כי הח"כים מכולנו רצו להגן על היועץ לשעבר של המפלגה. "האם ישנו קשר בין העובדה שחורב משמש יועץ של המפכ'ל אלשיך וייעץ עד לאחרונה גם למפלגת כולנו?", טען.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
נתניהו היובל להתיישבות: "לא תהיה יותר עקירה של יישובים"
ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס בכפר עציון, מיד לאחר ששופטי בג"ץ, שלא הגיעו לטקס, הודיעו כי "העליון נקלע לסיטואציה לא אפשרית" בתגובה לעתירה בנושא. "לא קיבלנו שלום כשעקרנו יישובים, אלא טרור, ועל כך לא נחזור יותר"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
ח"כ דיכטר אנחנו מפלגה של כולם
"כולנו רואים את הסקרים", אמר דיכטר, ''הליכוד לוקח תמיד 26-32 מנדטים. העבודה ויש עתיד יחדיו לא עוברות 35-36 מנדטים. אז מה הפלא שלאף אחד אין עניין לרוץ לבחירות? מה הפלא שמנסים בכל דרך לגרום לכך שיהיה דימוי שלילי לממשלה ובעיקר לראש הממשלה?
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
נתניהו: "לא תהיה עוד עקירת יישובים בארץ ישראל
בטקס לציון 50 שנה להתיישבות בשומרון אמר ראש הממשלה כי נעשות פעולות לפיתוח השומרון. "אנחנו שומרים על ההתיישבות ומפתחים אותה", הוסיף, "זו ארצנו, חזרנו כדי להישאר ולתמיד"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
סער במסע לכבוש מחדש את לבבותיהם של חברי מרכז הליכוד ומתפקדי התנועה
בזמן שהיה פעיל במפלגה כמעט כל ראשי הרשויות מהליכוד וחברי המרכז בפרפריה היו תומכים מובהקים של שר הפנים. הוא היה היורש "הטבעי" מבחינתם. כשעזב רביים נדדו למחוזות אחרים כמו אלו של השר גלעד ארדן והשר ישראל כץ. עכשיו צפוי קרב פוליטי סוער.
תגובות: -1   צפיות: -1
 
דוד ביטן, " התארגנות מסודרת של אנשי שמאל שרוצים להשתלט על המפלגה".
בליכוד הכריזו על מאבק נגד קבוצת המתפקדים הליברלית שנתפסת כניסיון השתלטות עוין - אבל היא לא היחידה שמשתמשת בשיטת הפריימריז כדי להשפיע מבפנים על מפלגת השלטון. מהוועדים ועד הסניפים - קבוצות ההתפקדות המאורגנת בליכוד
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
"מסע ציד" או "שחיתות"? תומכי הליכוד מפולגים בשל חקירות רה"מ
מצד אחד ניצבים מי שאומרים "אנו עם נתניהו עד שתוכח אשמתו". מצד שני, יש המאמינים כי "זו התקופה הכי שחורה שלנו". ואולם, הם מסכימים ש"האש מלחכת את הבית" (הכותב מו"ל אתר הליכוד שלנו)
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אבי דיכטר "אני מתכוון להגיע ביום רביעי ולתמוך בראש הממשלה המכהן של מדינת ישראל, בנימין נתניהו
יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר אמר כי "אני מתכוון להגיע ביום רביעי ולתמוך בראש הממשלה המכהן של מדינת ישראל, בנימין נתניהו. אני, כמו רבים אחרים, דוחה בשאט נפש את אלה שמנסים להרשיעו עוד בטרם נחקר, ולגזור את דינו בטרם עשה זאת בית משפט. כרזות בנוסח 'אשם עד שתוכח חפותו' הן הוכחה נוספת שהקמפיין המתנהל הוא לא רק נגד נתניהו, אלא נגד הליכוד כולו". דיכטר הוסיף כי הוא "סומך על מערכות אכיפת החוק מהמשטרה דרך הפרקליטות ועד היועץ המשפטי לממשלה, שיעשו את מלאכתן המקצועית והממלכתית ודוחה מכל וכל את הלחצים המופעלים עליהם לעשות כרצון המפגינים".
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
הסרת המגנומטרים בהר הבית שגיאה
באשר לעמדתה האישית אודות הסרת המגנומטרים אומרת ח"כ חוטובלי כי לטעמה "ממשלת ישראל הייתה צריכה להיות עקבית בנושא אמצעי המיגון בהר הבית אחרי הפיגוע. לא יעלה על הדעת שאחרי פיגוע עם נשק אוטומאטי שבו רצחו שני שוטרים ישראליים נהיה ללא מיגון נוסף.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
עימות חוזר בין חזן לאדלשטיין חוק שיעכב התמודדות יו"ר כנסת לנשיאות
חזן והיו"ר אדלשטיין כבר רשמו חיכוכים רבים, אולם כעת חזן מגיש הצעת חוק - הדורשת מיו"ר הכנסת צינון של שלוש שנים לפני התמודדות עם מקום במשכן הנשיא, ועשויה להאפיל על כוונותיו של אדלשטיין. "התפקיד מעניק לו יתרון בלתי הוגן", טען חזן
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
סער הכנסת צריכה להיות המילה האחרונה
שר החינוך לשעבר קרא לחקיקת הסדר עם שני עקרונות יסוד: עיגון סמכות בית המשפט העליון לפסול חקיקה הסותרת חוקי יסוד מחד, ומתן הזכות לכנסת לומר את "המילה האחרונה" מאידך, אולם ברוב מיוחס.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
ביטן: "נמאסת, די לרדוף אחריך"; רגב: "לפחות תעשה דיאטה"
לדברי גורמים שנכחו בישיבת שרי הליכוד, יו"ר הקואליציה והשרה התעמתו בצעקות, על רקע היעדרות רגב מההצבעה על החוק לפיצול התאגיד. "מי את בכלל? כולה שרת התרבות", הטיח ביטן, שספג ממנה עקיצה. העימות נקטע אחרי שנתניהו התערב: "הקשיבו לביטן". לאחר כשעה קלה הם התפייסו
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
ראש הקואליציה ביטן ח"כ רוזנטל חוצפן
כזכור, רוזנטל אמר הבוקר לעמליה דואק כי "לאנשים בעשירייה האחרונות של הליכוד יש איי קיו משותף כשאתה מחבר את כולו... אני סיימתי. הם הבינו". הוא הוסיף לקול צחוק הקהל: "אלה אנשים שלא ראוי שהם בכנסת".
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
הפסקת אש ח"כ ביטן ויתר על דרישתו – ח"כ קיש יישאר בוועדת הכנסת
העימות בין שני חברי הכנסת הגיע לסיומו, לאחר שיו"ר הקואליציה הסכים להסיר את דרישתו להדיח את קיש מתפקידו הבכיר ולהשעות את חוקיו. בתמורה, יוותר קיש על חברותו בוועדת ביקורת המדינה ויכריז במליאה על עונשיהם של חברי הליכוד שהפרו משמעת קואליציונית
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
ד"ר רן ברץ פורש מתפקידו
יועצו האסטרטגי של ראש הממשלה והממונה על תחום ההסברה, הודיע לנתניהו כי ברצונו לפרוש.כזכור, בנובמבר 2015 ביקש נתניהו למנות את ברץ לראש מערך ההסברה הלאומי. התבטאויות של ברץ בגנות אובמה וריבלין שנמצאו בחשבון הפייסבוק שלו גרמו לשרים בממשלה להודיע שלא יתמכו במינוי. במקום זאת החליט נתניהו למנות את ברץ ליועצו האישי,
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוב מפריחים בלונים ,לא יהיה כלום
"לצערי אני לא יכול למסור פרטים. מה שאני כן יכול לומר לכם היום, כשאני יודע במה מדובר, ואני אומר לכם את זה בביטחון מלא: לא יהיה כלום כי אין כלום", אמר נתניהו.בישיבת הממשלה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא המדינה נגד "הצל": "נולדתי לליכוד שהיה בו אור, לא צללים"
באירוע פורום פיס לחינוך נשאל ריבלין כיצד אדם שהוא סמל לבריונות רשת "מקבל פרס" בצורת התפקדות לליכוד. תגובתו זכתה למחיאות כפיים סוערות. הנשיא ציין עוד: "הסתה יכולה להיות מכוונת מכל צד". הצל: "לא בא לי לטנף על הנשיא"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
יעלון תקף את ההנהגה: "עסוקה בפלגנות ומנסה לקושש קולות"
שר הביטחון לשעבר משה יעלון תקף היום (רביעי) את הממשלה בדברים שנשא ב"פורום בר אילן" באוניברסיטת בר אילן. "ההנהגה המכהנת עסוקה בפלגנות ובפוליטיקה קטנה – פעם נגד ערבים, פעם נגד מתנחלים,
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
לא עוצר ליברמן מינה את השר לשעבר עוזי לנדאו ליו"ר רפאל הבא
עם מינויו של לנדאו לתפקיד יו"ר רפאל, שהיא חברה ביטחונית בבעלות המדינה, משלים ליברמן סבב מינויים בחברות הביטחוניות הממשלתיות - כולם של שרים לשעבר מטעם מפלגתו
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
כשברקע גל הפיגועים הרצחניים התכנסו הערב במעלה אדומים שרים, חברי כנסת
*בדברי המגילה עליה חתמו נכתב, בין השאר : ״אנו החתומים מטה, רואים בהחלת הריבונות על מעלה אדומים במהלך ישראלי עצמאי, ללא קשר או תלות בהסכמים מדיניים כלשהם - צעד צודק. ציוני. מתבקש. ואחראי. מן הראוי שיתקבל בהבנה ע"י אומות העולם
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ״ץ:"יש לגרש עוד הלילה את משפחתו של רוצח הנערה מקרית ארבע לסוריה
שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ״ץ: "יש לגרש עוד הלילה את משפחתו של רוצח הנערה מקרית ארבע לסוריה או לעזה. רק גירוש משפחות מחבלים יכול לשמש אמצעי הרתעה מפני ביצוע מעשי רצח על ידי צעירים מוסתים שחונכו לשנאה ולרצח יהודים. פניתי אל חה״כ דוד ביטן מגיש החוק שיזמתי להביא אותו מיידית להצבעה במליאת הכנסת".
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
יעלון נפגש עם תורמים מרכזיים בליכוד: "יחליט על עתידו בקרוב"
למערכת נודע כי שר הביטחון לשעבר נפגש בי-ם עם משלחת תורמים. יעלון טען, לדברי אחד מהנוכחים, כי הוא "מודאג ממה שקורה בליכוד". מקורב ליעלון: "הוא נחוש להמשיך, יקבל החלטה בקרוב"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
ח"כ ביטן יבקש לחון את אלאור אזריה: "לגבות חיילים גם אם טעו"
ביטן יחל בהחתמת עצומה באינטרנט ובדוכנים ברחבי הארץ, הפונה לנשיא ונועדה להביע את "תמיכת העם" בחייל שהואשם בהריגת המחבל בחברון. בפנייה, מתבקש ריבלין לחון את אזריה "כשם שראשי השב"כ קיבלו חנינה בפרשת קו 300"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
כולנו איננה מפלגה של איש אחד, אלא אוסף של עשר סיעות יחיד. "רובכם לא תהיו פה", הזהיר כחלון את חברי סיעתו, כשדרש מהם לחדול קשקשת ברשת - אך לא ברור אם זה היה איום או הבעת תקווה
11:55 (29/12/17) רובי מוסט

כולנו מתפרקת לכחלון בין הידיים כולנו איננה מפלגה של איש אחד, אלא אוסף של עשר סיעות יחיד. "רובכם לא תהיו פה", הזהיר כחלון את חברי סיעתו, כשדרש מהם לחדול קשקשת ברשת - אך לא ברור אם זה היה איום או הבעת תקווה ביום ראשון בעוד שבועיים ימריא ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור ממלכתי בהודו. המלצות המשטרה, יש להניח, לא יפורסמו בזמן שהוא סוקר משמר כבוד בניו-דלהי. או שנתניהו ייאלץ לנהל משבר ענק מתת היבשת, או שייאלץ להיערך אליו משם. האם כשישוב מהודו כבר לא תהיה לו ממשלה? מחזיק תיק כחלון בלשכת ראש הממשלה הוא יואב הורביץ. הוא נשלח עם משימה אחת: להשאיר את כולנו בקואליציה, ויהי מה. הערכת המודיעין שהוא שב איתה היא שכולנו לא תעזוב את הממשלה. השבוע האחרון עשה לו טוב: "הפגנת הימין" נגדו הביאה מספר דל של מפגינים, פרשת הגיליוטינה סיבכה את הפגנת רוטשילד, הציונות הדתית התייצבה לימינו כמעט במלואה - כולל שורת רבנים שקיטרו, אבל התייצבו בהרכב מלא להביע תמיכה - וליאור חורב סיבך את המפכ"ל בעוד התבטאות אומללה. אבל נתניהו עדיין מודאג. הסיבה לכך היא שכדרכו שר האוצר משה כחלון מפזר רמזים סותרים. מצד אחד הוא מוכיח במעשים שהוא מעוניין להישאר בממשלה. הוא מיהר להכחיש ידיעות על התנגדותו לחוק הלאום כשהבין את הפוטנציאל הנפיץ של העניין, ותקציב המדינה המשיך לדהור גם השבוע בדרך לאישור. מצד שני, נוח מאוד לכחלון, למשל, ענן השמועות על מגעים קרבים לחבירה עם יאיר לפיד, כדי להלחיץ את נתניהו. שותפיו לקואליציה גם מתרשמים שהללו נועדו לחזק אותו לקראת דיוני התקציב, שבהם, כדרכם של שרי אוצר, הוא מוצא את עצמו עם מעט כסף והרבה התחייבויות. לא מתעסקים עם מישהו שצועק "אני הולך", כדרכם של מוכרי הקרטיבים. גם מצידו של לפיד מתרומם ענן השערות על כך שהוא גמר אומר לא לשבת יותר באופוזיציה. המסר ברור: בכל מקרה תקום אחרי הבחירות הקרובות ממשלת לפיד-ליכוד, או ליכוד-לפיד. כדאי לך, כחלון, לחבור אלינו, פן תקבל לכל היותר את תיק איכות הסביבה. כחלון, בניגוד למה שרבים חושבים, מעוניין יום אחד להיות ראש ממשלת ישראל. הוא לא יסכים לחבור ללפיד בלי רוטציה - שאיננה מקובלת כלל על יושב ראש יש עתיד, גם לאור ניסיון העבר העגום עם ציפי לבני ויצחק (בוז'י) הרצוג, וגם לאור הסקרים. אפילו אם תהיה לו רוטציה כזו, גט כריתות לימין אינו דבר של מה בכך למי שצמח בליכוד, והקפיד תמיד לשמור על קשרים טובים עם אנשי המפלגה. לשכת היועץ המשפטי לממשלה היא אחד המקומות הממודרים במדינה. במשך חודשים ארוכים עסקה כל התקשורת הישראלית בניחושים פרועים במה עוסקים תיקי נתניהו, אבל אפילו רמז קלוש להקלטות מוזס או סיגרי מילצ'ן לא דלף מכיוון המעגל הפנימי של אביחי מנדלבליט. אפשר להניח, לפיכך, שעם תום פסטיבל ההמלצות תשתרר דממה ממושכת בכל הנוגע לחקירות 1,000 ו-2,000. זה אחד המסרים שמעביר נתניהו לכחלון, במישרין אבל בעיקר בעקיפין: אם תישאר בממשלה תחטוף מקלחת קרה - או בעצם אש וגופרית - מהתקשורת, אבל כעבור כמה ימים סדר היום יתחלף ותוכל לחזור לנושאים היקרים לליבך בשנה וחצי הקרובות. הסיפור הגדול של השבועות האחרונים הוא התפרקותה בפועל של סיעת כולנו. השר יואב גלנט מנהל מסע פריימריז לכל דבר בליכוד, השר אלי כהן פועל באותו אופן ומתכתש במסרונים עם מנכ"ל המשרד של כחלון, ומייקל אורן משמש כדובר של נתניהו לתקשורת הזרה. באותו הזמן שלושה חברי כנסת מכולנו מגיעים להפגנה נגד נתניהו, ושתיים מהן, רחל עזריה ומירב בן-ארי, מפרות את המשמעת הקואליציונית בלי לטרוח לקבל אישור מכחלון. אלי אללוף, שמסתובב בכנסת ממורמר ומתוסכל, ביצע השבוע עבירה שבכולנו דינה הוא מוות פוליטי והביע תמיכה באבי גבאי לראשות הממשלה. כולנו איננה מפלגה של איש אחד, אלא אוסף של עשר סיעות יחיד. אדם שמפלגתו מתפרקת לו בין הידיים עשוי להחליט שעדיף לו להישאר בקואליציה כי דבר אינו מחכה לו בחוץ, או לחלופין לשלוח את כולם הביתה ולבחור לעצמו סיעה צייתנית יותר. "רובכם לא תהיו פה", הזהיר את חברי סיעתו השבוע, כשדרש מהם לחדול קשקשת ברשת - ולא ברור אם זה היה איום או הבעת תקווה. ממצא ארכיאולוגי: הפיליבסטר תימהון מלווה בשעשוע ליווה את הפיליבסטר השבוע על חוק ההמלצות. למשיכת זמן הייתה פעם משמעות כשתוקפו של חוק עומד לפוג, ואפשר היה למשוך זמן באמצעות מניעת חידושו. הסיבה נעלמה מזמן, אבל הטקס עודנו כאן. אין זו אשמתה של האופוזיציה שאין לה שום כלי לנצח הצבעות - זו אשמתה של הכנסת, שלא משכילה להתחדש. בזה אחר זה גוועים הכלים הפרלמנטריים של המאה העשרים. הם מתים, אך ממשיכים ללכת. הצעות האי אמון, שכילו אלפי ימי שני במרוצת השנים, צומצמו לפעם בחודש לאחר שהתברר סופית שאין טעם לבזבז זמן יקר על אירוע שהפיל ממשלה רק פעם אחת, לפני כמעט שלושים שנה. גם הצעות לסדר הן אירוע שחלף זמנו בעידן שבו סדר היום הלאומי מתחלף שלוש פעמים עד שהן נידונות במליאה. אפילו מהומת הקיזוז של ח"כ אילן גילאון עם השר החולה דוד אזולאי לפני שבועיים נראית מיותרת לגמרי - ולא כי סיוע לחבר במצוקה הוא דבר רע, אלא כי עצם הדרישה להתייצב פיזית להצבעה נראית קצת ארכאית בעולם שבו כבר אין כרכרות ודיליז'נסים. מדוע בממשלה אפשר להפקיד מראש פתק הצבעה ובכנסת לא? האם 40 אלף בוחריו של חבר כנסת צריכים להפסיד רק כי הוא נתקע בפקק או אושפז לשבוע? שלל המוסדות הפרלמנטריים הללו נראים כמו מסורת מיושנת של מועדון סגור עם כללים מאובנים, משהו כמו כינוס של ותיקי 'הבונים החופשיים'. כיום אלה רק כלים, אבל כדאי לזכור שממש עד המחאה החברתית גם הכניסה בשערי הכנסת הייתה שמורה לחבורה די הומוגנית של גברים אשכנזים בגיל העמידה פלוס, רצוי עם תואר עורך דין או דרגות במיל' על הכתפיים.