יום ג', כז’ בתשרי תשע”ח
    דף ראשי  |  סיעת הליכוד  |  יומן פוליטי  |  הקואליציה  |  יצירת קשר  |  הממשלה  |  הכנסת  |  מפלגות  |  מתמודדים לכנסת  |  אירועים  |  סקרים  |  מגזין וכתבות  |  מרכז הליכוד  |  כנסים וסיורים  |  הצעות חוק  |  פוליטי מדיני  |  מבקר המדינה - ומשפט  |  ארכיון  
בליכוד משיבים אש: "המתקפה של סיעת כולנו חצופה ושקרית"
אקוניס הביע תמיהה ואמר כי הח"כים מכולנו רצו להגן על היועץ לשעבר של המפלגה. "האם ישנו קשר בין העובדה שחורב משמש יועץ של המפכ'ל אלשיך וייעץ עד לאחרונה גם למפלגת כולנו?", טען.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 49
ביטן: "שרי הליכוד הם חבורת פחדנים"
ח"כ ביטן יוצא להגנת נתניהו וטוען כי ההודעה התוקפנית שפרסם אמש לגיטימית, "זכותו של נתניהו כנחקר לבוא ולומר - מספיק עם ההדלפות".
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 229
תגובות: 0   צפיות: 86
 
 
 
 
נתניהו היובל להתיישבות: "לא תהיה יותר עקירה של יישובים"
ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס בכפר עציון, מיד לאחר ששופטי בג"ץ, שלא הגיעו לטקס, הודיעו כי "העליון נקלע לסיטואציה לא אפשרית" בתגובה לעתירה בנושא. "לא קיבלנו שלום כשעקרנו יישובים, אלא טרור, ועל כך לא נחזור יותר"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 619
 
 
 
 
ח"כ דיכטר אנחנו מפלגה של כולם
"כולנו רואים את הסקרים", אמר דיכטר, ''הליכוד לוקח תמיד 26-32 מנדטים. העבודה ויש עתיד יחדיו לא עוברות 35-36 מנדטים. אז מה הפלא שלאף אחד אין עניין לרוץ לבחירות? מה הפלא שמנסים בכל דרך לגרום לכך שיהיה דימוי שלילי לממשלה ובעיקר לראש הממשלה?
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 174
 
 
 
נתניהו: "לא תהיה עוד עקירת יישובים בארץ ישראל
בטקס לציון 50 שנה להתיישבות בשומרון אמר ראש הממשלה כי נעשות פעולות לפיתוח השומרון. "אנחנו שומרים על ההתיישבות ומפתחים אותה", הוסיף, "זו ארצנו, חזרנו כדי להישאר ולתמיד"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 488
 
סער במסע לכבוש מחדש את לבבותיהם של חברי מרכז הליכוד ומתפקדי התנועה
בזמן שהיה פעיל במפלגה כמעט כל ראשי הרשויות מהליכוד וחברי המרכז בפרפריה היו תומכים מובהקים של שר הפנים. הוא היה היורש "הטבעי" מבחינתם. כשעזב רביים נדדו למחוזות אחרים כמו אלו של השר גלעד ארדן והשר ישראל כץ. עכשיו צפוי קרב פוליטי סוער.
תגובות: 0   צפיות: 659
 
דוד ביטן, " התארגנות מסודרת של אנשי שמאל שרוצים להשתלט על המפלגה".
בליכוד הכריזו על מאבק נגד קבוצת המתפקדים הליברלית שנתפסת כניסיון השתלטות עוין - אבל היא לא היחידה שמשתמשת בשיטת הפריימריז כדי להשפיע מבפנים על מפלגת השלטון. מהוועדים ועד הסניפים - קבוצות ההתפקדות המאורגנת בליכוד
תגובות: 0   צפיות: 394
 
 
 
"מסע ציד" או "שחיתות"? תומכי הליכוד מפולגים בשל חקירות רה"מ
מצד אחד ניצבים מי שאומרים "אנו עם נתניהו עד שתוכח אשמתו". מצד שני, יש המאמינים כי "זו התקופה הכי שחורה שלנו". ואולם, הם מסכימים ש"האש מלחכת את הבית" (הכותב מו"ל אתר הליכוד שלנו)
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
אבי דיכטר "אני מתכוון להגיע ביום רביעי ולתמוך בראש הממשלה המכהן של מדינת ישראל, בנימין נתניהו
יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר אמר כי "אני מתכוון להגיע ביום רביעי ולתמוך בראש הממשלה המכהן של מדינת ישראל, בנימין נתניהו. אני, כמו רבים אחרים, דוחה בשאט נפש את אלה שמנסים להרשיעו עוד בטרם נחקר, ולגזור את דינו בטרם עשה זאת בית משפט. כרזות בנוסח 'אשם עד שתוכח חפותו' הן הוכחה נוספת שהקמפיין המתנהל הוא לא רק נגד נתניהו, אלא נגד הליכוד כולו". דיכטר הוסיף כי הוא "סומך על מערכות אכיפת החוק מהמשטרה דרך הפרקליטות ועד היועץ המשפטי לממשלה, שיעשו את מלאכתן המקצועית והממלכתית ודוחה מכל וכל את הלחצים המופעלים עליהם לעשות כרצון המפגינים".
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עימות חוזר בין חזן לאדלשטיין חוק שיעכב התמודדות יו"ר כנסת לנשיאות
חזן והיו"ר אדלשטיין כבר רשמו חיכוכים רבים, אולם כעת חזן מגיש הצעת חוק - הדורשת מיו"ר הכנסת צינון של שלוש שנים לפני התמודדות עם מקום במשכן הנשיא, ועשויה להאפיל על כוונותיו של אדלשטיין. "התפקיד מעניק לו יתרון בלתי הוגן", טען חזן
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 337
 
סער הכנסת צריכה להיות המילה האחרונה
שר החינוך לשעבר קרא לחקיקת הסדר עם שני עקרונות יסוד: עיגון סמכות בית המשפט העליון לפסול חקיקה הסותרת חוקי יסוד מחד, ומתן הזכות לכנסת לומר את "המילה האחרונה" מאידך, אולם ברוב מיוחס.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 312
 
 
ביטן: "נמאסת, די לרדוף אחריך"; רגב: "לפחות תעשה דיאטה"
לדברי גורמים שנכחו בישיבת שרי הליכוד, יו"ר הקואליציה והשרה התעמתו בצעקות, על רקע היעדרות רגב מההצבעה על החוק לפיצול התאגיד. "מי את בכלל? כולה שרת התרבות", הטיח ביטן, שספג ממנה עקיצה. העימות נקטע אחרי שנתניהו התערב: "הקשיבו לביטן". לאחר כשעה קלה הם התפייסו
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
ראש הקואליציה ביטן ח"כ רוזנטל חוצפן
כזכור, רוזנטל אמר הבוקר לעמליה דואק כי "לאנשים בעשירייה האחרונות של הליכוד יש איי קיו משותף כשאתה מחבר את כולו... אני סיימתי. הם הבינו". הוא הוסיף לקול צחוק הקהל: "אלה אנשים שלא ראוי שהם בכנסת".
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
הפסקת אש ח"כ ביטן ויתר על דרישתו – ח"כ קיש יישאר בוועדת הכנסת
העימות בין שני חברי הכנסת הגיע לסיומו, לאחר שיו"ר הקואליציה הסכים להסיר את דרישתו להדיח את קיש מתפקידו הבכיר ולהשעות את חוקיו. בתמורה, יוותר קיש על חברותו בוועדת ביקורת המדינה ויכריז במליאה על עונשיהם של חברי הליכוד שהפרו משמעת קואליציונית
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
 
 
 
ד"ר רן ברץ פורש מתפקידו
יועצו האסטרטגי של ראש הממשלה והממונה על תחום ההסברה, הודיע לנתניהו כי ברצונו לפרוש.כזכור, בנובמבר 2015 ביקש נתניהו למנות את ברץ לראש מערך ההסברה הלאומי. התבטאויות של ברץ בגנות אובמה וריבלין שנמצאו בחשבון הפייסבוק שלו גרמו לשרים בממשלה להודיע שלא יתמכו במינוי. במקום זאת החליט נתניהו למנות את ברץ ליועצו האישי,
תגובות: 0   צפיות: 193
 
 
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוב מפריחים בלונים ,לא יהיה כלום
"לצערי אני לא יכול למסור פרטים. מה שאני כן יכול לומר לכם היום, כשאני יודע במה מדובר, ואני אומר לכם את זה בביטחון מלא: לא יהיה כלום כי אין כלום", אמר נתניהו.בישיבת הממשלה
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 288
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא המדינה נגד "הצל": "נולדתי לליכוד שהיה בו אור, לא צללים"
באירוע פורום פיס לחינוך נשאל ריבלין כיצד אדם שהוא סמל לבריונות רשת "מקבל פרס" בצורת התפקדות לליכוד. תגובתו זכתה למחיאות כפיים סוערות. הנשיא ציין עוד: "הסתה יכולה להיות מכוונת מכל צד". הצל: "לא בא לי לטנף על הנשיא"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 183
 
 
 
 
יעלון תקף את ההנהגה: "עסוקה בפלגנות ומנסה לקושש קולות"
שר הביטחון לשעבר משה יעלון תקף היום (רביעי) את הממשלה בדברים שנשא ב"פורום בר אילן" באוניברסיטת בר אילן. "ההנהגה המכהנת עסוקה בפלגנות ובפוליטיקה קטנה – פעם נגד ערבים, פעם נגד מתנחלים,
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 250
 
לא עוצר ליברמן מינה את השר לשעבר עוזי לנדאו ליו"ר רפאל הבא
עם מינויו של לנדאו לתפקיד יו"ר רפאל, שהיא חברה ביטחונית בבעלות המדינה, משלים ליברמן סבב מינויים בחברות הביטחוניות הממשלתיות - כולם של שרים לשעבר מטעם מפלגתו
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 318
 
כשברקע גל הפיגועים הרצחניים התכנסו הערב במעלה אדומים שרים, חברי כנסת
*בדברי המגילה עליה חתמו נכתב, בין השאר : ״אנו החתומים מטה, רואים בהחלת הריבונות על מעלה אדומים במהלך ישראלי עצמאי, ללא קשר או תלות בהסכמים מדיניים כלשהם - צעד צודק. ציוני. מתבקש. ואחראי. מן הראוי שיתקבל בהבנה ע"י אומות העולם
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 128
 
שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ״ץ:"יש לגרש עוד הלילה את משפחתו של רוצח הנערה מקרית ארבע לסוריה
שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ״ץ: "יש לגרש עוד הלילה את משפחתו של רוצח הנערה מקרית ארבע לסוריה או לעזה. רק גירוש משפחות מחבלים יכול לשמש אמצעי הרתעה מפני ביצוע מעשי רצח על ידי צעירים מוסתים שחונכו לשנאה ולרצח יהודים. פניתי אל חה״כ דוד ביטן מגיש החוק שיזמתי להביא אותו מיידית להצבעה במליאת הכנסת".
תגובות: 0   צפיות: 173
 
 
 
 
 
 
יעלון נפגש עם תורמים מרכזיים בליכוד: "יחליט על עתידו בקרוב"
למערכת נודע כי שר הביטחון לשעבר נפגש בי-ם עם משלחת תורמים. יעלון טען, לדברי אחד מהנוכחים, כי הוא "מודאג ממה שקורה בליכוד". מקורב ליעלון: "הוא נחוש להמשיך, יקבל החלטה בקרוב"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 184
 
 
 
 
 
 
ח"כ ביטן יבקש לחון את אלאור אזריה: "לגבות חיילים גם אם טעו"
ביטן יחל בהחתמת עצומה באינטרנט ובדוכנים ברחבי הארץ, הפונה לנשיא ונועדה להביע את "תמיכת העם" בחייל שהואשם בהריגת המחבל בחברון. בפנייה, מתבקש ריבלין לחון את אזריה "כשם שראשי השב"כ קיבלו חנינה בפרשת קו 300"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
חזן על השעייתו: "הנגבי מתוסכל; קורא לו להתעמת מולי"
בעקבות השעייתו מוועדות הכנסת, כי היו לו "הרבה הזדמנויות להפיל את הממשלה הזאת". יו"ר ועדת הכנסת, דוד ביטן: "אף אחד לא הכיר אותו לפני שנבחר, מי שנתן לו הזדמנות זה הליכוד"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
ח"כים מכולנו תקפו את נתניהו: דבריה של בן ארי הם "דוגמה מושלמת לגיס חמישי"
חברי סיעתו של שר האוצר יצאו כאיש אחד נגד דברי רה"מ נגד ההדלפות מחקירותיו שהזכיר את יועץ המפכ"ל ליאור חורב שייעץ בעבר גם לכחלון. חברת הליכוד ח"כ בוקר הגנה על נתניהו - ותקפה את חבריה לקואליציה: "גיס חמישי"
תגובות: 0   צפיות: 20
באשר לעמדתה האישית אודות הסרת המגנומטרים אומרת ח"כ חוטובלי כי לטעמה "ממשלת ישראל הייתה צריכה להיות עקבית בנושא אמצעי המיגון בהר הבית אחרי הפיגוע. לא יעלה על הדעת שאחרי פיגוע עם נשק אוטומאטי שבו רצחו שני שוטרים ישראליים נהיה ללא מיגון נוסף.
00:16 (27/07/17) רובי מוסט

בראיון ליומן ערוץ 7 מבקרת סגנית שר החוץ, חברת הכנסת ציפי חוטובלי, בחריפות את ההחלטה להסיר את המגנומטרים מהכניסות להר הבית, ואולם קובעת כי להחלטה אכן לא היה כל קשר לפרשת המאבטח בירדן. בראשית השיחה עמה התבקשה סגנית השר לספר על סדר האירועים כפי שעלו מהשיחות עם המאבטח ועם השגרירה בירדן, עינת שליין, אותה משבחת חוטובלי רבות על התנהלותה במהלך המשבר. "עינת שליין היא אישה נהדרת", אומרת חוטובלי ומספרת: "הירדנים דרשו הפרדה בין המאבטח לשאר אנשי השגרירות, והייתה החלטה שראש הממשלה קיבל בשיתוף עם השגרירה ואנחנו במשרד החוץ גיבינו אותה, שלא משאירים את המאבטח לבד וכולם חוזרים הביתה יחד ומתעקשים על החסינות הדיפלומטית של המאבטח". בדבריה מדגישה חוטובלי את ההבדל בין חסינות דיפלומטית לחסינות פרלמנטארית השמורה לחברי הכנסת. מדבריה עולה כי בעוד חסינות פרלמנטארית נוגעת אך ורק למעשים שבוצעו כחלק מתפקידו של הפרלמנטאר הרי שחסינות דיפלומטית נוגעת לכל פעולה שביצע האוחז בחסינות זו, גם אם חלילה ביצע מעשה פלילי, מה שכמובן לא היה במקרה המדובר. הירדנים דרשו הפרדה בין המאבטח לשאר אנשי השגרירות, והייתה החלטה שראש הממשלה קיבל בשיתוף עם השגרירה ואנחנו במשרד החוץ גיבינו אותה, שלא משאירים את המאבטח לבד וכולם חוזרים הביתה יחד "הוכח שמדובר בפעולה של הגנה עצמית", מזכירה חוטובלי את מה שהוכר גם על ידי הירדנים, "ובהתחשב בזה שהיה מדובר בהגנה עצמית מול מחבל שניסה לדקור נתנו גיבוי מלא והודענו שכל אנשי השגרירות עוזבים יחד". ההתנהלות הייתה מעט איטית בפרשה משום שהמלך הירדני היה בוושינגטון, ועם זאת הפרשה הסתיימה באופן ראוי. כשהיא נשאלת בנימה לא דיפלומטית במיוחד אם הדרישה הירדנית להפריד את המאבטח משאר אנשי השגרירות אינה אלא חוצפה לנוכח החסינות השמורה לו, מאשרת סגנית השר את הדברים. מעט על האווירה בשעות המתוחות מספרת חוטובלי כשהיא מציינת כי במבנה השגרירות לא היה מזגן ו-29 אנשים נותרו בחדר קטן וצפוף, הוא החדר הממוגן. "מה שהנחה אותנו היה למנוע את תרחיש קהיר של המון זועם שפורץ לשגרירות ורק בהתערבות האמריקאים והקומנדו המצרי הצלנו את האנשים שלנו. המחשבה שאתה נצור בירדן ובכל רגע יש חשש לפריצת המונית לשגרירות זה דורש הרבה קור רוח". ומה באשר להתנהלות ההנהגה כאן בישראל? עד כמה היא התנהלה בקור רוח? סגנית השר נשאלה אם אכן כפי שמשרד החוץ מתעקש לומר לא היה קשר בין הפרשה בירדן לפרשת המגנומטרים או שמא אכן הייתה עסקה כפי שרואה זאת הציבור הרחב בישראל. "אין קשר", קובעת חוטובלי, "האירוע בירדן לא היה כרוך להר הבית והרגישות לעניינים שם. העניינים בהר הבית הם תמיד ברגישות גבוהה מול הירדנים ללא קשר. אנשי השגרירות שלנו היו צריכים לחזור בשלום ללא קשר. היינו נכנסים לאותה דינאמיקה מול הירדנים גם ללא האירוע בהר הבית. מול המלך הירדני היו צריכות להתקיים עוד שיחות עם ראש הממשלה בסוגיית אמצעי האבטחה בהר הבית בעקבות הפיגוע הקשה. קל לכרוך את שני העניינים זה בזה, אבל זאת לא הייתה עסקה". באשר לעמדתה האישית אודות הסרת המגנומטרים אומרת ח"כ חוטובלי כי לטעמה "ממשלת ישראל הייתה צריכה להיות עקבית בנושא אמצעי המיגון בהר הבית אחרי הפיגוע. לא יעלה על הדעת שאחרי פיגוע עם נשק אוטומאטי שבו רצחו שני שוטרים ישראליים נהיה ללא מיגון נוסף. שמעתי על הבידוק האישי, אבל להציב גלאי מתכות זה זול, יעיל ולא מעכב את העולים בשערים. הרי יהודים עושים זאת בעלייה להר הבית. הפתרון היה הגיוני וסביר וממשלת ישראל הייתה צריכה להמשיך בו באופן עקבי. הפתרון הזה נועד לשמור על חיי אדם". "בעיניי ההחלטה להוריד את הגלאים הייתה שגיאה של הממשלה. הקבינט טעה בהכרעתו וכולם היו ההחלטה להוריד את הגלאים הייתה שגיאה של הממשלה. הקבינט טעה בהכרעתו וכולם היו שותפים, גם השרים שהיו נגד. זו החלטה לא טובה ובסוף השטח גם לא רגוע. שותפים, גם השרים שהיו נגד. זו החלטה לא טובה ובסוף השטח גם לא רגוע. יש מחאה שלא מוכנה לקבל שום מיגון ישראלי. הם מייצרים את הבעיה ולא מוכנים שישראל תיתן את הפתרונות. אנחנו צריכים לתת פתרונות לכל העולים להר דווקא בגלל הרגישות, אנחנו צריכים לעשות הכול כדי למנוע בו פיגועים דווקא בגלל הרגישות. ההחלטה של הממשלה היא החלטה מצערת. לא כך נכון היה לעשות ורואים את זה גם בתגובות הקשות שאנחנו מקבלים מהציבור". ובאשר לעתידו המקצועי של המאבטח אומרת סגנית שר החוץ כי לפי שעה היא אינה יודעת אם הוא יתוחקר עוד, אך עם זאת תחקיר צריך להתבצע וכל תחקיר המבוצע בידיה הבלעדיות של ישראל הוא מקובל וראוי. באשר לשאלה אם הוא יוחזר לשגרירות בירדן אומרת חוטובלי: "אין ספק שכן. אנחנו רוצים שכל צוות השגרירות יחזור לעבודתו ולתפקידו. הוא עשה עבודה מצוינת. כשמגנים על החיים לפעמים זה כרוך בהריגת מחבל". ואולי הירדנים יבקשו להשאיר את המאבטח בישראל גם אם הוא ההג כשורה, רק כדי שלא לעורר את חמת הרחוב הירדני? "מה שאני מכירה כעת הוא שהמטרה שלנו היא שכל הצוות יחזור לתפקוד מלא ובהקדם. זו הגישה שלנו". ובחזרה לסוגיית המיגון בהר הבית – "אין לי שום בעיה עם החלפת אמצעי מיגון. במכה יש 5000 מצלמות וצמידים אלקטרוניים לכל עולה. זה בסדר גמור שממשלה תחליט על החלפת מיגון, אבל הבעיה היא בוואקום שבין אמצעי המיגון. אם בתקופה הקרובה נהיה בחצי שנה של ואקום ללא אמצעי מיגון טובים זה בסדר גמור שממשלה תחליט על החלפת מיגון, אבל הבעיה היא בוואקום שבין אמצעי המיגון. אם בתקופה הקרובה נהיה בחצי שנה של ואקום ללא אמצעי מיגון טובים בהר הבית זה לא יעלה על הדעת. ישראל צריכה להבטיח שלא יהיו פיגועים בהר", אומרת חוטובלי ומעירה כי "בעולם מנסים לייצר תחושה שישראל לא הריבון בהר הבית, אבל ישראל היא הריבון בירושלים ומתוך כך היא הריבון בהר הבית, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, ואנחנו מתפללים ששוב ביתי בית תפילה ייקרא לכל העמים". על כל נשאלה חוטובלי אם הריבונות הזו שהיא מדברת עליה יכולה להישאר במציאות בה הר הבית יהיה בית תפילה למוסלמים בלבד ולא לעם היהודי שאחינו יכול להתפלל במקום. "אני מהעולים להר הבית ומאלה שסבורים שיש להר הבית ערך לאומי ולא רק דתי. זהו המקום החשוב ביותר בארץ ישראל והמציאות הזו לא מתאימה לחופש הדת הבסיסי ביותר, אבל מאחר ואנחנו בתקופות רגישות מאוד לא נראה יהודים מתפללים בהר בתקופה הקרובה וזה צריך להשתנות" באשר להתבטאותו של המופתי הקורא למוסלמים שלא לעלות להר כל עוד לא מתקבלות דרישותיו, והתחושה שמדינת ישראל כמעט מתחננת בפניו שיורה לאנשיו לעלות להר, להתפלל ולהוכיח נורמאליות במקום, על כך אומרת חוטובלי כי אין בדבריו כל איום כלפי ישראל. "חופש הדת שמדינת ישראל מאפשרת כולל גם את החופש לא לעלות. אני לא מצטערת שהם לא עולים. מדינת ישראל עושה הכול כדי לאפשר לכל אדם לעלות, אבל זה לא איום. אם הם לא רוצים לעלות שלא יעלו". בהמשך השיחה עמה נשאלה חוטובלי אודות התגובה הישראלית לדבריו התקיפים של ארדואן הקורא ארדואן נוהג בצורה חסרת אחריות בסוגיה הזו כדי ללבות את היצרים. זה חמור מאוד בעינינו. אנחנו לא מקלים ראש ולא מסתפקים רק בהודעות לעיתונות. למוסלמים לעלות לאל אקצה ולהוכיח את שייכותם למקום אל מול המגפיים הציוניות המטמאות את המקום ושישראל תשלם על כך מחיר וכו' וכו'. חוטובלי נשאלה מתי מעבר להצהרות וכותרות גם ארגואן יתחיל לשם מחיר על התבטאויות מעין אלה, אולי בדמות הכרה בשואת העם הארמני? "לצערי הרב ארדואן נוהג בצורה חסרת אחריות בסוגיה הזו כדי ללבות את היצרים. זה חמור מאוד בעינינו. אנחנו לא מקלים ראש ולא מסתפקים רק בהודעות לעיתונות. ראש הממשלה נדרש לכך לא פעם. כשמדברים על נורמאליזציה צריך להבין שהיא נעשית בצעדים מאוד מדודים בשטח. זה לא המצב שהיה בעבר שבו שטף תיירים ישראלים יצאו לשם. כיום טורקיה היא מדינה שהמנהיג שלה מתבטא באופן עוין פעמים רבות. מה שאמר חסר אחריות ומשרדי החוץ וראש הממשלה הוציאו הודעות חריפות על כך". על הצעדים הממשיים שישראל יכולה לנקוט ואולי תנקוט מול ארדואן אומרת חוטובלי כי לא בראיון היא תפרט את הדברים, אולם "משרד החוץ, יחד עם ראש הממשלה שהוא גם שר החוץ, עושים את השכלול. זה לא עובר מתחת לרדאר. התגובות בהתאם. שיתופי הפעולה הם מגוונים ואסטראטגיים ולא רק הדברים הגלויים ולכן לא ניתן לפרט אותם בראיון. יש מחירים להתבטאויות הללו".